ابزار کد باز استخراج فایل ها از درون فیلد های attachment (کد: )

امتیاز:
ابزار کد باز استخراج فایل ها از درون فیلد های attachment
zoom بزرگنمایی تصویر

فیلد های پیوست یا همان Attachment Fields که از نسخه 2007 به اکسس اضافه شد مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد .

از مهمترین مزایا می توان به یکپارچه سازی و مدیریت اسناد مربوط به رکورد های اطلاعاتی اشاره نمود که از سرعت بالای آن و فشرده سازی فایلها قبل از ذخیره سازی در پایگاه داده نسبت به نوع فیلد OLE نام برد .

اما با توجه به پابرجا بودن محدودیت حجمی ( 2GB ) در فایلهای اکسس حتی در نسخه 2010 این نوع فیلد نیز برای اطلاعات حجیم امروزه مناسب نمی باشد مگر در پایگاه های داده کوچک !!

به هر حال مواقعی وجود دارد که طراح پایگاه داده از این فیلد استفاده می کند و به مرور زمان و با افزایش حجم پایگاه داده و سنگین شدن آن خطر از بین رفتن همه اطلاعات اعم از رکورد های اطلاعاتی و فایلهای ذخیره شده با خراب شدن فایل افزایش می یابد .

در اینگونه موارد بهترین روش استخراج فایلها از درون فایل اکسس و ذخیره سازی آنها در پوشه های مناسب و در عوض ایجاد یک فیلد از نوع hyperlink است که شامل لینک فایلهای استخراج شده است .

لذا خانه اکسس ایران  اقدام به تولید این ابزار ارزشمند نمود که می توان با استفاده از آن عملیات استخراج فایلها و ایجاد فیلد هایپرلینک را به صورت اتوماتیک برای کلیه رکورد ها با فشردن یک دکمه انجام داد و پایگاه داده را از خطر خرابی نجات داد .

نحوه استفاده از این فرم :

1- ابتدا جدول دارای فیلد Attachment ، از مجموعه جداول پایگاه داده انتخاب می گردد

2- با انتخاب جدول در جعبه ترکیبی ( Combo Box ) بعدی ، نام فیلدهایی که نوع آنها Attachment است ، لیست می شود که بایستی یکی از آنها انتخاب گردد.

3- با توجه به اینکه ممکن است نام فایلهای درون رکورد های مختلف ، تکراری باشد بایستی فایلهای هر رکورد ، در یک پوشه مجزا ذخیره گردد . لذا در این مرحله نام یک فیلد که رکورد های آن منحصر به فرد می باشند ، مشخص می گردد تا برای نام گذاری پوشه ها از این فیلد استفاده شود .

4- در این قسمت نیاز به نام فیلدی است که لینک های تولید شده از فایلهای استخراج شده در آن ذخیره شود . در صورتی که این فیلد را از قبل ایجاد شده باشد ، آنرا را از جعبه ترکیبی انتخاب و در صورتی عدم وجود این فیلد یک نام بایستی تنها یک نام برای آن تعیین شود . ( البته یک نام پیشنهادی توسط سیستم تنظیم می شود که می توان آن را تغییر داد . )

5- در این قسمت آدرسی که بایستی فایلها در آن ذخیره شود ، تنظیم می شود . ( لازم به ذکر است که با توجه به اینکه این آدرس در کلیه لینک های ایجاد شده ذخیره می گردد ، بهتر است به درستی انتخاب شود و قبل از حذف فیلد Attachment بایستی تصمیم نهایی در مورد آن گرفته شود . البته در صورت عدم انتقال فایل در آینده پوشه پیشنهادی که در کنار فایل اصلی ایت بهترین انتخاب می باشد . )

6- با فشردن این دکمه این عملیات به طور اتوماتیک و به راحتی انجام می گردد .

نکته مهم :

پس از انجام عملیات و خروج از فرم دو عملیات دیگر بایستی به صورت دستی انجام شود :

1- تغییر نوع فیلد های هایپر لینک ایجاد شده از Memo به HyperLink

2- حذف فیلد های Attachment در صورت لزوم ( بهتر است اینکار به طور اتوماتیک انجام نشود و پس از اطمینان کامل از صحت کمی و کیفی فایل های استخراج شده این اقدام به صورت دستی انجام شود . )

 

 

 

قیمت: 19,000 تومان
زمان تحویل: دانلود به محض پرداخت
مقدار: 
نظرات
Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

حمایت مالی

حمایت مالی از زحمات مدیران انجمن

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید.
از عضویت شما در خبرنامه متشکریم.