یکشنبه, 17 مرداد 1395 00:00

15 مزیت برای داشتن یک پیامک واژه

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 15 مزیت داشتن یک پیامک واژه

پیامک واژه = تماس بیشتر = تجارت بیشتر = فروش بیشتر = سود بیشتر

 1- یادآوری آسان

یادآوری کلمات بوضوح از یادآوری شماره‌ها راحت‌تر است. چنانچه به ذهن خود مراجعه کنید، خواهید دید که به ازای هزاران هزار واژه، تعداد بسیار محدودی شماره وجود دارد؛ حداکثر چند ده شماره‌ای که تقریبا همگی مربوط به شخص شما هستند.

مدت زمانی که یک شماره ، چه در یک تبلیغ تلویزیونی و چه بر روی یک بیلبورد کنار بزرگراه، در معرض دید مردم قرار میگیرد، چیزی کمتر از 5 ثانیه است؛ و این خود گویای اهمیت پیامک واژه در تبلیغات است چرا که تنها راه تماس مردم از این طریق، حفظ کردن شماره ارتباط با شما است؛ زیرا نمیتوان انتظار داشت که در این مدت کوتاه کسی بتواند آن شماره را جایی یادداشت کند.

بهره‌گیری از پیامک ‌واژه سبب میشود تا مشتری، فورا شما را به یاد آورده و بنابراین اولین جایی باشید که با آن تماس میگیرند.

 هنگامیکه یک مشتری بالقوه، شماره‌ی شما را به یاد می آورد، به احتمال بسیار زیاد دفعه‌ی بعد نیز با شما تماس خواهد گرفت.

2-شماره ای منحصر به فرد

دیگر مزیت بزرگ پیامک واژه خصلت انحصاری آن است. با توجه به اینکه هر پیامک واژه فقط می‌تواند در اختیار یک شخص یا شرکت باشد، سرعت عمل یک شرکت در به دست آوردن پیامک واژه مرتبط با خود موجب چنان برتری خواهد شد که شرکتهای رقیب هرگز قادر به فائق آمدن بر آن نخواهند شد.

3- افزایش اثربخشی تبلیغات

تحقیقات صورت گرفته در استرالیا بیانگر این حقیقت است که کاربرد پیامک واژه بجای شماره تلفن، نرخ بازدهی تبلیغات را تا 300% افزایش داده و این یعنی سه برابر شدن اثر تبلیغات، تنها از طریق جایگزینی شماره تلفن با پیامک واژه. بر این اساس تعجب آور نیست که از 50 تبلیغ بزرگ استرالیا، 30 تبلیغ شامل پیامک واژه است.

4- آفرینش نام تجاری (برند)

وقتی پیامک واژهای به عنوان نام تجاری بکار میرود، روز به روز بر شهرت و اعتبار آن افزوده میشود، چراکه در هر تماس، آن نام تکرار میشود. در واقع این خود یکی از مهمترین رویکردهای بازاریابی بسیاری از شرکتهاست؛ پیامک واژه ، خودش بازاریابی میکند. فراموش نکنید که برای حداکثر بهره برداری از این ویژگی، پیامک واژه را در سایر تبلیغات خود نیز مورد استفاده قراردهید.

5- اثرگذاری بر روی مشتریان

 هنگامیکه خود را کاملا در دسترس مشتری قرار می دهید، این اثر مثبت در ذهن او نقش میبندد که شما شرکتی موفق و حرفه ای هستید؛ چراکه به نظر میرسد ظرفیت پاسخگویی به درخواستهای بیشماری را دارید (توجه: حتما قبل از تبلیغ پیامک واژه ی خود، از قابلیت گسترش سریع خدمات شرکتتان، اطمینان حاصل نمایید.)

6- فرصتی برای پیشروی

در بازار خود جلو بیفتید. رشد سریع شرکتهایی که پیامک واژه را به خدمت گرفته اند، اثبات شده است. سعی کنید جزو اولین کسانی باشید که این واقعیت را بکارمیبرند. هرقدر زودتر وارد شوید، زودتر نیز از این امتیاز رقابتی خود در بازار بهره‌مند میشوید. نتایج موجود حاکی از آن است که بعضی از شرکتهای بزرگ به علت کندی در تصمیم‌گیری مجبور به استفاده از پیامک واژه ای با کیفیت پایین‌تر گشته‌اند چرا که پیامک واژهی ممتاز مورد نظر آنها پیشتر توسط یک شرکت چابکتر گرفته شده است؛ اتفاقی که قبلا در مورد نامهای دامنه (Domain Names) در اینترنت رخداد. در آن زمان نیز افراد کمی از ارزش واقعی آنها در آینده مطلع بودند.

7- از دور خارج کردن رقیبان

همانطور که گفته شد، پیامک واژه ها یادآوری شماره‌ی شما را تسهیل کرده و از این رو مشتریان قدیم و جدید میتوانند بدون جستجو، یعنی بدون مراجعه به منابعی مانند 118، “کتاب اول”، “آگهی روزنامه” و یا اینترنت با شما تماس برقرار کرده و در معرض تبلیغات جذاب رقیبان شما قرار نگید.

8- مناسب شرکتهای کوچک و بزرگ

شرکتهای کوچک از این طریق قدم در راه رشد جهشی گذاشته و شرکتهای بزرگ نیز موقعیت خود را تثبیت میکنند.

9- زمینه ساز تبلیغ “دهان به دهان”

شرایط حاکم بر بازار ایران سبب شده است تا توصیه و پیشنهاد دوستان وآشنایان در استفاده از خدمات یا محصولات یک شرکت خاص، از اهمیت بالایی برخوردار باشداین نوع تبلیغ که به “دهان به دهان”(Word of Mouth) معروف است یکی از موثرترین انواع تبلیغ بوده و به وضوح از ویژگیهای بارز پیامک واژه ها به شمار میرود، چراکه هنگام مصاحبت با دوستان معمولا پیشنهادهای آنها را به خاطر میسپاریم تا اینکه در جایی یادداشت نماییم.

10- نماد هوشمندی، پرستیژ و جهانی اندیشیدن

آگاهی از یک روش پیشرفته و کاربرد آن خصوصا هنگامیکه جزو اولین ها باشید، آشکارا نشانه هوشمندی شماست؛ داشتن یک پیامک واژه ی مناسب و زیبا نیز همینگونه است چرا که تنها اولین ها فرصت خرید چنین پیامک واژه ای را دارند (در نظر داشته باشید که تعداد پیامک واژه های با کیفیت، بسیار کم است). قرار گرفتن (به هر شکلی) در کنار شرکتهای صاحب نام، پرستیژ ایجاد میکند و این یکی دیگر از کارکردهای پیامک واژه است؛ کافیست به لیست شرکتهای بزرگی که از پیامک واژه استفاده میکنند نگاهی بیاندازید.

11-صعود در لیست نتایج موتورهای جستجو (SEO)

 کاربرد پیامک واژه بهترین روشی است که نمایش وب سایت شما را در صفحه اول نتایج جستجو (توسط موتورهای جستجویی چون “گوگل” و “یاهو”) تضمین میکند؛ پیامک واژه ی شما، در حوزه تجارتتان یکتاست و چنانچه آن را در موقعیت مناسبی در وب سایت خود قرار دهید، اولین نتیجه ی جستجو خواهید بود.

12-افزایش مستمر مشتریان بدون هزینه مجدد

پیامک واژه ی خود را انتشار دهید و از آن پس هزینه تبلیغات تان را کاهش دهید. وقتی پیامک واژه ای روی تمامی لوازم التحریر یک شرکت چاپ شود، به سرعت در ذهن مشتریانش منتشر شده و بعد از آن برای اینکه به همان تعداد قبل، تماس از جانب مشتریانش داشته باشد، به تبلیغات کمتری (و در نتیجه هزینه کمتری) نیاز خواهد داشت.

13-رشد جهشی فروش

رشد یک شرکت رابطه مستقیمی با رشد فروش داشته و رشد فروش نیز مستقیما به رشد تعداد مشتریان وابسته است. اثر کاربرد یک پیامک واژه مناسب در افزایش تعداد مشتریان نیز کاملا روشن است.

14-افزایش ارزش پیامک واژه به مرور زمان

ارزش ریالی یک پیامک واژه به مرور زمان از دو جهت افزایش میابد: اول آنکه رفته رفته به تعداد افراد آشنا با پیامک واژه و روش شماره گیری آن افزوده میشود (به عبارتی در میان مردم رواج بیشتری میابد)؛ و دوم نیز افزایش تعداد مشتریانیست که از این طریق با شرکت تماس برقرار میکنند.

15-امکان یکی کردن تمامی کانالهای ارتباطی با مشتریان با نام برند تجاری

یکی از مهمترین مزایای پیامک واژه ها از منظر تجاری مخصوصا برای شرکتهای بزرگ و متوسط، امکان یکی کردن تمامی کانالهای ارتباطی با مشتریان با نام برند تجاری است.

مثلا فرض شود برند شما Atlas است.

- تلفن تماس شما به نام برند شما021Atlas

- پنل پیامکی شما به نام برند شما 021Atlas

- سایت اینترنتی شما به نام برند شما www.021Atlas.com 

مهمترین نکته در مبحث یکی شدن کانالهای ارتباطی از طریق پیامک واژه در این است که مشتریان هر بار که بخواهند با شما تماس بگیرند، هر بار که بخواهند به شما پیامک بزنند، و هربار که بخواهند به سایت شمارجوع کنند یا ایمیل بفرستند،برند شما را تکرار می کنند و چه نعمتی برای یک برند بهتر از اینکه مدام و مدام و بارها و بارها، با کوچکترین بهانه در ذهن مشتریان تکرار شود و قدرت برندینگ آنرا افزایش دهد. تمامی آنانیکه  با مساله و کارکرد برندینگ آشنایی دارند، فقط همین ویژگی پیامک واژه را نقطه پایانی می دانند که مدیران هر شرکت بزرگ و متوسطی را مجاب نماید که تحت هر شرایطی و به هر قیمتی پیامک واژه مربوط به برند خود را تهیه کنند، قبل از آنکه پیامک واژه مربوط به برند آنها توسط رقیبان و مدعیان آن برند تصاحب گردد.

خواندن 1266 بار آخرین بار تغییر یافته یکشنبه, 17 مرداد 1395 21:29
مدیر سایت

وب سایت: mantis.ir

ارسال نظر

انجمن تلگرام خانه اکسس ایران

کانال تلگرام خانه اکسس ایران

کدام را میپسندید؟

مایکروسافت اکسس 64 بیت - 66.7%
مایکروسافت اکسس 32 بیت - 16.7%
مایکروسافت اکسس 2007 - 16.7%

كل آرا: 6
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 مارس 2017 - 00:00

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید.
از عضویت شما در خبرنامه متشکریم.